13 Ocak 2011 Perşembe

Yeni Malatyaspor - Fenerbahce

Bugün bu maç hakkında bikaç şey yazmak istiyorum.
Maçın kaybedilmesinin en önemli nedeni Aykut Kocamanın yapamadığı hamleler ve yaptıgı yanlış tercihler oldu.Malatyaspor maça hızlı başladı ve daha ilk 20 dakikada canerin olduğu kanattan iki net pozisyon yakaladılar.Aslında maçı izlerken gol geliyor dedim.Aykut hoca nasıl bunu görüp önlem almaz inanılır gibi değil.Maçın en iyi oyuncularından Okan alkanın yine Canerin kanadından gelen topa ters vuruşuyla golü yedik.Hemen arkasından golü bulmak şansımızdı.
maçın  ikinci yarısında ise Aykut Hocanın yanlışları zirve yaptı.O kadar hatasına rağmen Canerin yerine Okanı oyundan alması bir teknik adamın yapmaması gerekn bir hataydı.Bu hatanın sonucu Caner yine maç başından beri yaptığı hatalara bir yenisini ekleyerek karşılık verdi ve maç 2-1 oldu.
Tabi bu arada  sakatlıktan yeni çıkan özer ve uğurun bu kadar agır zemin ve maç eksikliklerine rağmen kurtarıcı olarak oyuna girmeleri bence teknik adam yanlışından öte birşeydi.
Canerin oyundan çıkması için bu kadar hata yapması mı gerekıyordu.2-1 den sonra santosun oyuna girmesini de anlamadım ben.
Aykut hocanın Okan alkan ve Caner değişikliğinin tek bir amacı vardı taraftara ve basına suçlu bunlar imajı vermekti.
Oysa iyi teknik adam olacaksan 20. dakıkada Caneri oyundan alacaksın koyacaksın santosu yerıne hem santosu kazanacaksın hem de takıma otorıte koyacaksın.Bak nasıl oynuyor oyuncular ondan sonra.
Okan ve Canerın oyundan alınma zamanlamaları tamamen acizlik gösterisiydi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder